preloader

NASZA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE.
ZOBACZ POLITYKĘ PRYWATNOŚCI.

X
Poznaj wystawców Hevelki 2024!
Aktualności

Poznaj wystawców Hevelki 2024!

18.03.2024

W wydarzeniu na FB zaczęliśmy już prezentować tegorocznych wystawców. Dołącz i bądź na bieżąco! Będą stali bywalcy, ciekawe powroty, zaskakujące debiuty i kraftowe legendy. Wystawcy to między innymi browary, destylarnie, miodosytnie, cydrownia.

Po raz pierwszy na Hevelce pojawi się Browar Grodzisk – producent naszego skarbu narodowego. Cieszymy się, że w Gdańsku – mieście o tak bogatej historii piwowarstwa – możemy gościć pasjonatów i promotorów polskiej tradycji. Piwo grodziskie, zwane polskim szampanem, to jedyny rodzimy styl piwa. Jego receptura znana jest od średniowiecza i stosowana z zachowaniem tradycji również dziś w swoim miejscu pochodzenia – Grodzisku Wielkopolskim. Mocno nagazowane, lekkie, a przy tym niezwykle aromatyczne, warzone w 100% ze słodu pszenicznego suszonego dymem z drewna dębowego. Jedyne w swoim rodzaju!

Na Hevelce już po raz trzeci pojawi się ekipa Trzech Kumpli – mistrzów w swoim fachu, niezmiennie zdobywających uznanie konsumentów i liczne nagrody. Zadebiuje m.in. Browar Puck – mały, regionalny browar, specjalizujący się w solidnych klasykach. Możemy też liczyć na stałych bywalców, m.in. ekipę Radugi, która jest z nami od początku, czyli od 2015 roku.

W charakterze wystawcy powróci do nas Browar Żuławski, który w 2022 roku na Hevelce zaliczył swój festiwalowy debiut, a przez kolejne dwa lata jeździł po całej Polsce, zachwycając gości swoim rozwojem i pasją. Kolejna marka, która zadebiutowała na Hevelce i powraca do nas z nową energią to Pfeiffer’s Cider, produkujący doskonały, ekologiczny cydr z polskich, ręcznie zbieranych jabłek.

A to dopiero początek dobrych wiadomości… Dołącz do wydarzenia i oczekuj z nami wybornej majówki!

to-top