preloader

NASZA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE.
ZOBACZ POLITYKĘ PRYWATNOŚCI.

X
Poznaj wystawców Hevelki 2024!
Aktualności

Poznaj wystawców Hevelki 2024!

29.04.2024

Znamy już wszystkich tegorocznych wystawców. Browary i destylarnie z całej Polski zaoferują Wam doskonałe rzemieślnicze alkohole – zarówno swoje regularne serie, jak i premiery czy limitowane trunki. Będą z nami stali bywalcy, ciekawe powroty, zaskakujące debiuty i kraftowe legendy. Na Hevelce skosztujecie również doskonałego cydru, miodów pitnych oraz pierwszy raz w historii festiwalu – wina. Zamieszczamy plan festiwalu z zaznaczonymi wszystkimi tegorocznymi wystawcami. Więcej informacji o każdym z nich znajdziecie w wydarzeniu na FB.

Browary rzemieślnicze

Po raz pierwszy na Hevelce!

Zacznijmy od debiutantów! W tym roku po raz pierwszy na Hevelce pojawi się Browar Grodzisk – producent naszego skarbu narodowego. Cieszymy się, że w Gdańsku – mieście o tak bogatej historii piwowarstwa – możemy gościć pasjonatów i promotorów polskiej tradycji. Piwo grodziskie, zwane polskim szampanem, to jedyny rodzimy styl piwa. Jego receptura znana jest od średniowiecza i stosowana z zachowaniem tradycji również dziś w swoim miejscu pochodzenia – Grodzisku Wielkopolskim. Mocno nagazowane, lekkie, a przy tym niezwykle aromatyczne, warzone w 100% ze słodu pszenicznego suszonego dymem z drewna dębowego. Jedyne w swoim rodzaju!

Na Hevelce zadebiutuje również Browar Fortuna, który przywiezie ze sobą wszystkie znane i lubiane piwa marki – Fortuna, Miłosław oraz Komes. Z daleka przybędą do nas po raz pierwszy browar Wielka Sowa z Gór Sowich czy browar Łańcut. Powitamy też ambitny i designerski projekt COYPU oraz debiutantów z naszego regionu – Browar Puck. Dotychczasowi bywalcy przybędą z licznymi premierami i nowymi projektami.

 

Powroty i stali bywalcy Hevelki

Na Hevelce już po raz trzeci pojawi się ekipa Trzech Kumpli – mistrzów w swoim fachu, niezmiennie zdobywających uznanie konsumentów i liczne nagrody. W charakterze wystawcy powróci do nas też m.in. Browar Żuławski, który w 2022 roku na Hevelce zaliczył swój festiwalowy debiut, a przez kolejne dwa lata jeździł po całej Polsce, zachwycając gości swoim rozwojem i pasją.  Możemy też liczyć na stałych bywalców, m.in Dziki Wschód czy Radugę, która jest z nami od początku, czyli od 2015 roku.

Jak zwykle możemy też liczyć na doskonałe browary trójmiejskie czy szerzej – pomorskie. Browar Lubrow po raz kolejny zaserwuje zarówno piwa, będące w regularnej sprzedaży, jak i premiery i najnowsze ekskluzywne produkty z serii Brett&Barrel. Doskonałymi wymrażankami uraczy Was tradycyjnie Browar Spółdzielczy. Czarna Owca i Rockmill szykują pyszne premiery, a piwami z Nowego Browaru Gdańskiego będziecie mogli delektować się przez 3 dni, bo również w niedzielę – ostatni dzień towarzyszącego Hevelce zlotu food trucków.

Po latach powracają na Hevelkę Browar Za Miastem i PINTA, na którą wielu z Was czekało z utęsknieniem. Wasza cierpliwość zostanie sowicie wynagrodzona, bo na festiwalu premierę będzie miało Discovery Gdańsk – projekt łączący doskonałe piwo z promocją fajnych, kraftowych miejscówek w Gdańsku, m.in. Hevelki! Więcej informacji o naszym premierowym  #HazyDiscoveryPoland znajdziecie w wydarzeniu na FB. Dołącz do #PINTAcrew i odkryj z nami kraftowy Gdańsk!

Alkohole mocne

W tym roku na Hevelce pojawi się silna reprezentacja kraftowych destylarni zrzeszonych w stowarzyszeniu Polskie Destylaty Rzemieślnicze. W ich asortymencie znajdziecie doskonałe wódki, nalewki i okowity, m.in. na stoisku Wielkopolskiej Manufaktury Wódek czy Smarduch Family Distillery. Destylernia Kamień zachwyci Was wódką z drobinkami jadalnego złota, kojarzącą się przecież silnie z dawnym Gdańskiem. Wyśmienitym kraftowym ginem uraczy Was Breslauer Gin, a bierbrandami z koźlaka czy IPA – Destylarnia Dyssov. Ponownie przyjedzie do nas aż spod granicy z Białorusią Manufaktura Cieleśnica, przywożąc nie tylko doskonałe nalewki, ale również syropy, herbaty czy konfitury.

Cydr, miody pitne i wino

Na Hevelce ponownie pojawi się ZULI Miodosytnia Warmińska, którą przyjęliście w zeszłym roku bardzo ciepło. Doskonałego rzemieślniczego miodu pitnego skosztujecie także na stoisku Quantum Satis Mead. Obie miodosytnie przygotowały panele degustacyjne absolutnie unikatowych produktów. To niepowtarzalna okazja, aby spróbować miodów niedostępnych nigdzie indziej i porozmawiać z producentami-pasjonatami. Więcej informacji i rezerwacje znajdziecie w programie Strefy Fakultetów.

W zeszłym roku zadebiutował na Hevelce Pfeiffer’s Cider – to na naszym pięknym stadionie odbyła się oficjalna premiera marki! Teraz powracają do nas z nową energią i licznymi sukcesami na koncie! Cydry Pfeiffer’s powstają w Winnicy De Sas, w malowniczej Dolinie Baryczy, a tworzy je poznański aktor teatrów awangardowych i ulicznych – Mikołaj Fajfer, używając jabłek ręcznie zrywanych w ekologicznych sadach BiGrim. W swojej ofercie mają cydr spokojny oraz musujący, a także aromatyczny cydr z odmian czerwonomiąższowych, przywodzący na myśl świeże czerwone owoce, porzeczkę, poziomki i hibiskusa.

Po raz pierwszy w historii festiwalu na Hevelce pojawi się wino! Na stoisku KaapVino znajdziecie selekcję doskonałych win południowoafrykańskich i skosztujecie produktów z polskich winnic. Będzie też możliwość degustacji oryginalnych włoskich alkoholi od Ciao Italian Bar i przygotowanych na ich bazie koktajli.

Festiwal Hevelka 2024 to bogactwo smaków i aromatów, selekcja doskonałych alkoholi niemalże z całej Polski, co pokazuje poniższa mapka. Dołącz do nas i zaserwuj sobie kraftową ucztę!

 

to-top